Ana Sayfa Site Ağacı Arama İletişim

Malatyadan Görüntüler

Malatya Uluslararası Film Festivali

YARIŞMA HEYECANI

4. Malatya Uluslararası Film Festivali’nin Uluslararası Yarışma Jüri Başkanlığını Amerikalı Yapımcı, Oyuncu ve Senarist Jim Stark üstleniyor. Uluslararası Yarışma’nın diğer üyeleri ise: FIPRESCI Genel Sekreteri, Sinema Eleştirmeni Klaus Eder, Amerikalı Yönetmen Randa Haines, Lübnanlı Yapımcı, Lübnan Metropolis Sanat Sinemasının Kurucusu ve Yöneticisi Hania Mroue ve Akademisyen, TV Program Yapımcısı, Eskişehir Film Festivali Onursal Başkanı Prof. Dr. Gülseren Yücel. 

Festivalin Ulusal Uzun Film Yarışması’nın Jüri Başkanlığını Yönetmen Tunç Başaran üstleniyor. Ulusal Uzun Film Yarışması’nın diğer jüri üyeleri ise: Sinema, Spor, Edebiyat ve Caz Eleştirmeni; Yazar; Çevirmen; Tiyatro Yazarı; TV ve Radyo Programcısı Sevin Okyay, Sinema ve Tiyatro Oyuncusu Settar Tanrıöğen, Sinema ve Tiyatro Oyuncusu, Tiyatro Yönetmeni Kenan Işık ve Yazar Canan Tan.

Ulusal Film Yarışması SİYAD Jürisi: Sinema Yazarı, Akademisyen Ayla Kanbur, Zaman Gazetesi Sinema Yazarı Ali Koca ve Radikal Gazetesi Sinema Yazarı Erman Ata Uncu’dan oluşuyor.

Toplam 168 filmin müracaata bulunduğu 15 filmin yarışacağı Ulusal Kısa Film Yarışması’nın Yönetmen Seren Yüce başkanlığında ki jüri üyeleri ise Cannes Film Festivali Short Film Corner Yöneticisi Alice Kharoubi, Yönetmen Can Evrenol, Yazar, Senarist, Müzik Eleştirmeni Doğu Yücel ve Yapımcı Emre Yeksan’dan oluşuyor.
 
Ulusal Uzun Metraj Yarışma kategorisinde yarışacak filmler:
4. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde
, Ulusal Uzun Yarışma kategorisinde 9 film yarışıyor.

·                Eve Dönüş -Sarıkamış 1915 / Yön: Alphan Eşeli

·                Gözümün Nuru / Yön: Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu

·                Karnaval / Yön: Can Kılcıoğlu

·                Kusursuzlar / Yön: Ramin Matin

·                Lal / Yön: Semir Aslanyürek

·               Saroyan Ülkesi / Yön: Lusin Dink

·               Üç Yol / Yön: Faysal Soysal

·               Yarım Kalan Mucize / Yön: Biket İlhan

·               Yozgat Blues / Yön: Mahmut Fazıl Coşkun  


     Uluslararası Uzun Metraj Yarışma kategorisinde yarışacak filmler:
    4. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde
, Uluslararası Uzun Yarışma kategorisinde 10 film yarışıyor.

·             Bal / Miele / Honey, Valeria Golino, 2013, 96', İtalya, Fransa (Premiere)

·             Bethlehem, Yuval Adler, 2013, 99', İsrail, Almanya, Belçika (Premiere)

·            Hayatın Baharı / Grzeli Nateli Dgeebi / In Bloom, Nana Ekvtimishvili & Simon Gross, 2013, 102', Gürcistan, Almanya, Fransa

·            Ilo Ilo / Ilo Ilo, Anthony Chen, 2013, 99', Singapur

·            İdeal Kent / La Città İdeale / Ideal City, Luigi Lo Cascio, 2012, 105', İtalya (Premiere)

·            Kendini Tut / Rengaine / Hold Back, Rachid Djaïdani, 2012, 78', Fransa

·            Köpeğim Killer / Môj Pes Killer / My Dog Killer, Mira Fornay, 2013, 90', Slovakya, Çek Cumhuriyeti

·            Ömer / Omar, Hany Abu-Assad, 2013, 96', Filistin

·            Papusza / Papusza, Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze, 2013, 131', Polonya

·           Sefertası / Dabba / Lunchbox, Ritesh Batra, 2013, 104', Hindistan, Fransa, Almanya, ABD



   Ulusal Kısa Film Yarışma kategorisinde yarışacak filmler;
   4. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde
, Ulusal Kısa Film Yarışma kategorisinde 15 film yarışıyor.

·            8 Ay / 8 Months, Hüseyin Aydın Gürsoy, 2013, 20’

·            Açlık / Hunger, Güçlü Aydoğdu, 2013, 3’

·            Adem'in Hikayesi / The Story Of Adam, Sinan Sertel, 2013, 19’

·            Avni Amca / Uncle Avni, Çiğdem Topaloğlu, 2013, 17’

·            Bir Porsiyon Aşk / A Portion Of Love, Barış Konbal, 2013, 8’

·            Küçük Pencereli Evler / Houses With Small Windows,Bülent Öztürk, 2013, 16’

·            Mod / Mode, Deniz Tarsus, 2013, 11’

·           Ölmez Ağacın Gölgesinde / In The Shadow Of Deathless Tree, Nail Pelivan 2013,30’

·           Patik / The Booties, Güven Kara, 2013, 11’

·           Patika / The Country Road, Onur Yağız, 2013, 23’

·           Sadece Tek Bir Gün / Just For One Day, Tunç Şahin, 2013, 23’

·           Sıradaki? / Next?, Jale Akgöl, 2013, 5’

·           Ü.N.K. / U.O.E., Umut Subaşı, 2013, 7’

·           Yaşam Merkezi / Life Center, Ömer Günüvar, 2013, 20’

·           Yolculuk / The Journey, Nadim Güç, 2013, 17’

                 ÖDÜLLER

1. En İyi Film 75.000 TL + Kristal Kayısı Ödülü

            2. En İyi Yönetmen 15.000 TL + Kristal Kayısı Ödülü

          3. En İyi Kadın Oyuncu 10.000 TL + Kristal Kayısı Ödülü

          4. En İyi Erkek Oyuncu 10.000 TL + Kristal Kayısı Ödülü

          5. En İyi Senaryo Ödülü 10.000 TL + Kristal Kayısı Ödülü (özgün ya da uyarlama)





Bu site Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.
Bu sayfa 1377 kez gösterilmiştir.